Nowe działania w ramach projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w elektryczno- elektronicznej w powiecie nowotarskim”

Już drugi rok realizacji projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w elektryczno – elektronicznej w powiecie nowotarskim” w naszym Technikum. W bieżącym roku wzorem roku poprzedniego realizowane będą następujące działania:

  • Prawo jazdy – w tym roku planujemy zwiększenie ilości miejsc na kursie prawo jazdy. Wiąże się to z dużym zainteresowaniem oraz zidentyfikowanymi potrzebami  w tym obszarze w klasach Technikum. W 2018 roku planowany jest udział 20 uczniów klas drugich i trzecich Technikum w bezpłatnym kursie prawo jazdy kategorii B. Bezpłatny dla ucznia jest zarówno kurs jak i badania oraz egzaminy.
  • Staże w firmach – w okresie wakacyjnym planowane jest zorganizowanie płatnych miesięcznych staży w firmach informatycznych dla 12 uczniów technikum. Jest to zarówno nagroda jak i wyróżnienie za bardzo dobre wyniki w nauce oraz umiejętności pozwalające podjąć wyzwanie jakim jest staż.
  • Szkolenia realizowane przez nauczycieli – ta forma wsparcia ma zarówno rozwijać ponadprogramowo umiejętności uczniów jak i wyrównywać poziom (jest to wsparcie skierowane również do uczniów osiągających słabsze wyniki w nauce)
  • Specjalistyczne szkolenia IT :

Grafik komputerowy z elementami fotografii reklamowej”

„ Programista aplikacji na smartphone i system IOS i Android”

„ Projektant i administrator stron internetowych z modułem SEO i e-marketingu”

Te szkolenia realizowane przez wykonawców wyłonionych w postępowaniach przetargowych mają dać uczniom specjalistyczna wiedzę i umiejętności trudne do zrealizowania przez nauczycieli przedmiotów w ramach normalnego procesu kształcenia. poziom zaawansowania i specjalizacji powoduje że wsparcie to kierowane jest przede wszystkim do osób ukierunkowanych w danej specjalizacji, posiadających już sporą wiedzę i umiejętności i potrzebujących wiedzy bardzo zaawansowanej.

Dokumenty projektowe do pobrania:

Formularz zgłoszenia do projektu

Regulamin_rekrutacji

Zakres-danych-osobowych