Dzień patrona

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Patrona, podczas którego wspominaliśmy ks. prof. Józefa Tischnera. W formie uroczystej akademii uczniowie klas Ic, Ib oraz IIb przy technicznym wsparciu dwóch uczniów z klasy It przybliżyli sylwetkę księdza profesora. Apel zogniskowany był wokół najważniejszych dla Tischnera wartości, takich jak: bezinteresowna wiara, rozum, wolność, praca i ojczyzna.Uczniowie, prezentując poglądy naszego patrona, zainscenizowali fragment wywiadu, występ góralki oraz monologi licealistów. Występy te przeplatał śpiew chóru, złożonego z uczniów i uczennic z IILO.  Całość zakończył referat tegorocznej absolwentki IILO – Sylwii Wójtowicz, która opowiedziała o tym, czym tak naprawdę była dla Tischnera ojczyzna.

Mamy nadzieję, że ta uroczystość umocni w naszych uczniach poczucie przynależności do elitarnej rodziny polskich szkół tischnerowskich. Dbajmy wspólnie o tę tożsamość.